Nákup po telefonu
+420 388 441 100 (po-pá: 9-12 / 13-17 hod.)

Poradíme Vám který potah vybrat a jaké mají potahy na matrace vlastnosti.

Potah na matraci hraje velmi důležitou úlohu v hygieně lůžka, kvalita použitých látek má vliv na odolnost, životnost a komfortnost. Námi nabízené potahy jsou od Belgického výrobce Monks (http://www.monks.be/), vyrobené z polyesteru a s certifikací Öko-Test. Polyester je sice syntetická látka, ale má oproti bavlně hned několik výhod, první výhodou je elasticita polyesteru. Matracové jádro je velmi pružné a potahy musí kopírovat pohyb jádra, proto je velmi důležitá vlastnost pružnost potahu, polyester má vynikající pružnost a hlavně se oproti bavlně nevytahuje. Hlavní nevýhodou bavlny je vytahávání, vytahaná látka se pak řasí, což je při poležení cítit na povrchu matrace. Bavlna se po vyprání navíc sráží, takže nejde dobře natáhnout nazpět na matracové jádro. nevýhodou polyesteru je sice vytváření žmolků a její syntetický původ, ale potah se vám odmění bezproblémovým používáním a dlouhou životností. Na všechny potahy doporučujeme matracové chrániče, které zamezí vytváření žmolků, které vznikají třením prostěradla o potah. Matracové chrániče naleznete v této sekci.

 

Potah COVERTEX - Základní potah Covertex je neprošívaný potah, který se hodí na rovné povrchy matrací, naopak nedoporučuje na zónované matrace a matrace s profilovanou horní vrstvou, díky tenčímu provedení tohoto potahu by mohl být profilovaný povrch cítit. Potah Covertex je pratelný na 60°C a snímatelný na zip do "L", za příplatek je možné zvolit variantu se zipem kolem celého obvodu matrace, který je oddělitelný a díky tomu lze vyprat pouze polovinu matrace. Potah Covertex má bílou barvu a je na něm vetkáno logo společnosti Postelia(světle modrá barva prošití). Potah Covertex je základní potah, který má velmi dobrou pružnost, na omak je spíše syntetický a při kontaktu s prostěradlem častěji vytváří žmolky, proto doporučujeme na tento potah použít matracový chránič. Případné žmolkování je bráno jako běžné opotřebení a nevztahuje se na něj reklamace.

potah GALAXI - Velmi kvalitní neprošitý, ale silný potah s vysokou gramáží, který se hodí na rovné povrchy matrací, díky vysoké elasticitě je doporučený obzvláště na matrace z viscoelastickou "línou" pěnou s paměťovým efektem, které se dokonale přizpůsobí. Potah Galaxi je pratelný na 60°C a snímatelný na zip do "L", za příplatek je možné zvolit variantu se zipem kolem celého obvodu matrace, který je oddělitelný a díky tomu lze vyprat pouze polovinu matrace, u tohoto potahu doporučujeme verzi s 3D mřížkou po obvodu na bočních stranách matrace, která vyniká výbornou ventilací do stran matrace. Potah Galaxi má bílou barvu a je na něm vetkáno logo společnosti Postelia (stříbrná barva prošití - na obrázku je stará verze s hnědým prošitím). Potah Galaxi je velmi příjemný na omak, působí velmi luxusně a má úpravu proti tvoření žmolků, přesto doporučujeme použití matracového chrániče, který chrání životnost potahů.

 

 

Potah TRIMTEX - Cenově dostupný, ale na pocit umělejší prošitý potah. Trimtex se skládá ze svrchní látky, která má úpravu proti vytváření žmolků, prostřední výplň zajišťuje polyesterové rouno a spodní vrstva je z netkané textilie. Možnost volby zda chcete zip do "L" (další a kratší strana matrace) nebo zip dokola (snadnější praní a celková manipulace s potahem). Potah Charlotte je pratelný na 60°C. Doporučujeme i pro matrace z profilovaným jádrem.

 


 

Potah CHARLOTTE - Je prošitý potah, který se skládá ze svrchní látky, která má úpravu proti vytváření žmolků, prostřední výplň zajišťuje polyesterové rouno a spodní vrstva je z netkané textilie. Nové vysoce kvalitní typy úpletových potahů z mikrovláken poskytuji potahům nové vlastnosti, které se u starších typů potahů nevyskytují. Potah je velmi příjemný na dotek a má vyšší gramáž než potah TRIMTEX. Vysoká absorpce vlhkosti a její rychlé odpaření. Působení speciální pletené struktury textilie i vlákna zajišťuje tomuto potahu i vysokou tažnost a pevnost. Možnost volby zda chcete zip do "L" (další a kratší strana matrace) nebo zip dokola (snadnější praní a celková manipulace s potahem). Potah Charlotte je pratelný na 60°C. Doporučujeme i pro matrace z profilovaným jádrem.

Potah GREENFIRST - protiroztočový potah je napuštěn bioaktivní účinnou látkou od Francouzkého výrobce Breyer, která je čistě přírodním roztokem z citrusových plodů, eukalyptu a levandule. Potah Greenfirst je s antirotočovou úpravou, která vydrží až 30 praní na 60°C a díky účinné úpravě je vhodná pro alergiky, tato účinnost byla testována v nezávislých mezinárodních laboratořích. Potah se vyrábí ve verzi prošité i neprošívané. Prošívaná verze je složená ze svrchní látky, která má úpravu proti roztočům, prostřední výplň zajišťuje polyesterové rouno a spodní vrstva je z netkané textilie. Možnost volby zda chcete zip do "L" (další a kratší strana matrace) nebo zip dokola (snadnější praní a celková manipulace s potahem). Potah Charlotte je pratelný na 60°C. Doporučujeme i pro matrace z profilovaným jádrem.