Nákup po telefonu
+420 388 441 100 (po-pá: 9-12 / 13-17 hod.)

Vybíráte postel a nevíte zda zvolit olej BIOFA, nebo PU lak? Přečtěte si pro a proti zvolené úpravy povrchu.

Povrchové úpravy :


BIOFA - přírodní povrchová úprava od Německého výrobce BIOFA - směs přírodních olejů a pryskyřic s vysokým obsahem včelího vosku. Výhodou tohoto povrchu je hlavně to, že je vyroben z čistě přírodních látek, které jsou vhodné pro alergiky a dřevo takto ošetřené dýchá, protože struktura není uzavřená. Snadná aplikace oleje i případná oprava v případě poničení, olej nelze na rozdíl od laku poškrábat.

AU Lak - Akryluretanový transparentní samozákladovací vrchní lak s UV filtrem. Lak s Natur efektem s 10° matovostí a vysokou pevností, odolností a dlouhou životností. Výhoda tohoto povrchu je bezúdržbovost, lze ošetřovat i lehce navlhčeným hadříkem, nebo jakýmkoliv přípravkem na udržování nábytku. Nevýhodou je nákladná oprava při poškození povrchu, který lze poměrně lehce poškrábat. Další nevýhodou je, že dřevo přes uzavřený povrch nedýchá.

Moření - postel jsme schopni namořit do jakéhokoliv odstínu. Moření, neboli barevný pigment, který zbarví dřevo jsme schopni namíchat i dle dodaného vzorku (kusu nábytku). Na mořidlo se nanáší AU Lak. Olej BIOFA se vyrábí již včetně barevného pigmentu, takže se nanáší již přímo zbarvený olej, na který se ve druhé vrstvě nanáší ještě transparentní vrstva.