Nákup po telefonu
+420 388 441 100 (po-pá: 9-12 / 13-17 hod.)

nebezpečné látky v domácnosti a výhody dřevěného nábytku

Kvalita nábytku v ložnici může ovlivnit Vaše zdraví

V našich domovech může číhat spoustu nebezpečných látek, jako radioaktivní plyn bez zápachu Radon, nebo změkčovadla PVC - Ftaláty, které obsahují například tapety, podlahové krytiny a izolace kabelů. U nábytku jsou nebezpečné napodobeniny dřeva, konkrétně lamino nebo dřevotříska, z nichž se může uvolňovat formaldehyd, přesněji jde o používání močovino-formaldehydových pryskyřic, které v případě dřevotřísky slouží jako lepidlo. Formaldehyd dráždí dýchací cesty a oči, ve vyšší koncentraci může vyvolávat bolesti hlavy až nevolnost. Dalším častým zdrojem je textil, který musí být u nábytku nehořlavý, což často zajišťují halogenderiváty s obsahem chloru nebo bromu.

Dřevěná ložnice – přírodní cesta k zdravému spánku

Český výrobce POSTELIA používá pro výrobu postelí z masivu většinou dřevo z Jihočeských lesů s certifikátem FSC zajišťující šetrný způsob pěstování a zpracování. Každé dřevo musí být povrchově ošetřeno, abychom zachovali nezávadnost materiálu a přírodní charakter povrchů, používáme olejo-vosk s příměsí pryskyřice od Německého výrobce BIOFA. Přírodní povrch se na dřevo ručně nanáší a pro jeho aplikaci se používá jako činidlo přírodní lněná fermež. Dřevo má ještě jednu výhodu a tou je samozřejmě vysoká životnost a odolnost, což platí hlavně pro tvrdé dřeviny jako je dub, buk, jasan a javor.

Přírodní matrace pro zdravý spánek

Pro opravdové vyznavače přírody doporučujeme přírodní materiály, jako je 100% latex, který dovážíme od Belgického výrobce Latexco, nebo BIO studené pěny od Carpenter pod označením Naturalis, tato pěna je jako první svého druhu vyrobená z rostlinných olejů, které zde nahrazují ropné suroviny. Ostatní matrace, které vyrábíme ze studené, nebo paměťové pěny jsou vyrobeny z pěn od Německého výrobce Carpenter, který je držitelem certifikace CertiPUR-US®, certifikace zaručuje nízké emise při výrobě pro kvalitu ovzduší a garantuje, že nejsou použity nebezpečné látky, jako například formaldehyd, PBDE, ftaláty, olovo, rtuť a dalších obávané materiály. Pěny od Carpenter, z kterých vyrábíme matrace mají certifikáty LGA, Oeko-Tex a TÜV.